Automat, który wynagradza innych i pomaga Ziemi

Największe miasto, najwięcej odpadów, zanieczyszczeń

Jak już wiemy, stolica Polski jest bardzo zatłoczonym miastem, kojarzonym głównie z biznesem i przemysłem. Przeważnie tam mieszkają sławni autorzy, modelki, blogerzy, piosenkarze, a świat biznesu pęka w szwach. W związku z tym, można to tak nazwać, że jest to ,,mniejsza wersja Nowego Jorku’’, ponieważ tłum jest niemal o każdej porze dnia i nocy. Zazwyczaj w każdej stolicy jest takie założenie, że trzeba ją zobaczyć ze względu na to, że wszystko tam się dzieje, w przeciwieństwie do innych miast. Nie ma się też co dziwić, jeśli chodzi o liczbę turystów, ponieważ jest to jednak środkowa część Polski, a zatem dojazd jest dogodny dla każdego, kto mieszka w kraju. Można w Warszawie zrobić dużo pozytywnych rzeczy, a kariera jest dostępna niemal pod każdym kątem, zwłaszcza ta związana z popularnością. Jednakże, jak wszędzie, są minusy mieszkania w takim większym mieście, zwłaszcza, że Warszawa jest kojarzona z większą ilością populacji – co jest słuszne. Jednym z głównych działań tego miasta jest dbanie o ekologię i recykling, są na to przeznaczone nawet specjalne pomysły i projekty. Dlaczego wywóz odpadów Warszawa jest bardzo istotny, a czasem trudny?

Liczy się jakość, a nie ilość – w pewnych przypadkach, nie…

To stwierdzenie sprawdza się w większości przypadkach, ale czy w ekologii nie liczy się właśnie jakość? Dzięki mniejszej ilości ludzi, tak jak np. w mieście Łeba, możemy liczyć na mniejszy bałagan w środowisku, chociaż wiadomo, że wszystko zależy od ludzi, ale…Liczba też robi swoje. W związku z tym, stolica Polski podjęła słuszne działania, wprowadzając w życie specjalne automaty do recyklingu. Akcja polega na tym, że są one rozstawione w różnych częściach Warszawy, po to, by mieszkańcy mogli wrzucać do nich śmieci z konkretnych surowców, które są poddawane recyklingowi. Pomyślano również o nowoczesnej motywacji dla każdego, kto weźmie w tym udział. Poprzez specjalną aplikację, dostajemy przez to punkty, które dostajemy za każde oddzielanie śmieci.

Pomoc nigdy nie była taka prosta!

Warto brać udział w takich projektach, zwłaszcza, że wywóz odpadów Warszawa stanie się nie tylko prostszy dla pracowników, którzy wywożą odpady. Jest on szczególnie dobrym pomysłem dla młodych ludzi, którzy niemal do wszystkiego używają aplikacji, a nawet do ćwiczeń. Takie automaty są opróżniane nawet kilka razy dziennie – a stan zapełnienia jest monitorowany online. Można powiedzieć, że to trochę podobne do paczkomatów, które trzeba opróżniać na bieżąco, aby zrobić ponownie miejsce na następne paczki. A w przypadku ich zapełnienia – również jesteśmy poinformowani, dlatego ważne jest to, abyśmy w miarę możliwości odebrali ją jak najszybciej. A przy okazji zrobisz miejsce dla innych! Jeżeli nie wiesz czego nie można wrzucić do takiego automatu, poniżej znajdziesz parę podpowiedzi, skoro samą obsługę tego sprzętu masz już ,,ogarniętą’’.
– na pewno nie mogą to być butelki po chemii gospodarczej,
– pojemniki po aerozolach,
– plastikowe opakowania inne niż butelki,
– zatłuszczone oraz zabrudzone butelki szklane

Natomiast przyjmowanymi odpadami w automacie, są: niezgniecione butelki plastikowe (w skrócie: PET) po napojach, szklane butelki po napojach, jak również aluminiowe puszki po napojach.
Póki co, w Warszawie nie ma dużej ilości takich automatów, ponieważ jest ich dziesięć, ale nie jest powiedziane, że na tym to się skończy. Z roku na rok, tak jak zawsze powstają coraz nowsze rozwiązania, które rozwiązują dzisiejsze problemy i nie tylko. Znajdują się na: Ursynowie, Mokotowie, Żoliborzu, Ochocie, Bielanach, Białołęce oraz Pradze. Jak już wspomniano wcześniej, za każde odpady, które zostawiamy w automacie, dostajemy punkty, które są pokazane w aplikacji. Jest to kod rabatowy do różnych atrakcji, takich jak Multikino. Podsumowując, nie zrobisz tylko dobrego uczynku dla środowiska i Ziemi, ale również dostaniesz skromną nagrodę dla siebie, bądź kogoś bliskiego. Jest to przemyślane tak, aby zachęcić do tego osoby młodsze, które są z reguły mniej świadome zagrożenia, które istnieje w naszym kraju. Motywacja jest istotna niemal dla każdego, a jednak każdy lubi dostawać nagrody za jakieś gesty, osiągnięcia, tym bardziej, że ten temat jest teraz bardzo na topie. Takie rozwiązania są zbawienne dla naszego świata, zwłaszcza jeśli chodzi o stolicę, która jest jeszcze bardziej zanieczyszczona poprzez dodatkowy smog. Każde rozwiązanie, które pomaga jest dobre, a być może Państwo podejmie taki krok, aby motywować innych w ten sposób nie tylko w kwestii ekologii i recyklingu? Sam widzisz, że wywóz odpadów Warszawa może być przyjemne, jak również inne akcje charytatywne!

Możesz również polubić…