Jak wyleczyć psa ze świerzba?

Leczenie świerzbu u psa

Jeżeli podejrzewamy zarażenie pasożytem u Swojego psa, należy wtedy niezwłocznie udać się do weterynarza w celu dokładnej diagnozy i podjęcia leczenia.
Walka ze świerzbem jest dosyć trudna i długotrwała a może potrwać nawet od kilku do kilkunastu tygodni, więc ta informacja tym bardziej zapala nam lampkę w głowie by zadbać i zdrowie pupila. Cała kuracja polega na częstych kąpielach, specjalnych maściach na miejsca ran czy podawaniu doustnie lekarstw i chociaż zlokalizowanie pasożyta jest bardzo trudne to właśnie na tym nam zależy najbardziej.
Możemy też zacząć od tego że gdy weterynarz zbada naszego psa na obecność pasożytów pozytywnie, wtedy już musimy całkowicie Go izolować od kontaktu z innymi zwierzakami z racji że pasożyt jest chorobliwie zakaźny.
Samo leczenie to nie wszystko, musimy tak walczyć by nie doszło do kolejnego nawrotu i chociaż ciężko jest zdiagnozować dorosłego pasożyta to w większości przypadków udaje się tylko zlokalizować jaja, larwy lub młodzieńcze pasożyty, właśnie stąd walka z nimi jest aż tak ciężka.

Metody leczenia świerzbu u psa

Dużą skutecznością cieszy się podanie psu wprowadzaniu roztworu leczniczego do tkanki za pomocą specjalnej igły, lecz jest to niestety ciężka metoda ze względu że większość naszych pupili reaguje agresywnie na widok igły, wtedy już ostateczną metodą jest kuracja doustna pod względem antybiotyków.
Chociaż gdy pasożyt nie zrobił zbyt dużego szumu w organizmie naszego psa możemy Sobie pozwolić na kurację Sprayu leczniczego które zastosowanie jest dosyć łatwe i mało czasochłonne, wystarczy zastosować Go na zmiany skórne lub rany u pupila.

Możesz również polubić…