Kot dla alergików

Idealny dla osób, które mają alergię na sierść, a pragną wspaniałego towarzysza, będzie kot rasy sfinks. Należy on do kotów bezwłosych. Ze względu na pozbawienie owłosienia, koty te, są bardzo wymagające pod względem pielęgnacji. Nie nadają się do życia na zewnątrz, są bardzo wrażliwe na zimno, ale też muszą być chronione przed słońcem, które może powodować oparzenia ich delikatnej skóry. Konieczne jest przynajmniej raz w tygodniu przeprowadzanie kąpieli, gdyż na ich skórze gromadzą się oleje i sebum.
Ponadto nie są to koty zbytnio towarzyskie. Nie lubią być głaskane, jak również nie przepadają za innymi zwierzętami. Są to koty bardzo ciekawskie, aktywne. Uwielbiają zabawę, mimo że nie przepadają za pieszczotami bardzo przywiązują się do właściciela.
Ze względu na duże wymagania pielęgnacyjne często można spotkać się z ogłoszeniami: oddam sfinksa za darmo. Dlatego zakup każdego kota czy psa powinien być gruntownie przemyślany. Stojąc przed wyborem odpowiedniej rasy, powinniśmy kierować się nie tylko naszymi zachciankami, zaletami wyglądu, ale przede wszystkim powinniśmy wiedzieć jakie wymagania ma dana rasa, abyśmy mogli im sprostać. Kot czy pies stanie się wówczas przyjacielem i wiernym towarzyszem a nie kłopotem.

 

Możesz również polubić…