Kot w domu

Wielu z nas marzy się posiadanie w domu zwierzęcia. Niezależnie czy jesteśmy dorośli, czy też błagają nas o futrzastego przyjaciela nasze dzieci – dla wielu z nas dom bez zwierząt jest pusty. Niektórzy wręcz nie wyobrażają sobie, by nie było obok nich kota lub psa, albo chociażby kanarka czy rybek w akwarium.

Czworonożny domownik

Odpowiedzialność, spore koszty utrzymania – może to odstręczać od posiadania czworonożnych przyjaciół, niemniej jednak w co drugim polskim domu znajdziemy zwierzaka. Psy i koty wiodą zdecydowany prym wśród futrzastych pupili. Niektórym z nas ogromnie zależy na posiadaniu rasowego, rodowodowego zwierzęcia. Jednak jeżeli zdecydujemy się już na rozszerzenie naszej rodziny o zwierzę, warto się zastanowić nad jego zaadoptowaniem z miejsc, do których trafiają bezdomne, nieszczęśliwe psy i koty.
Zastanawiasz się, gdzie kupić kota ? Oczywiście jeżeli masz taki kaprys oraz wystarczająco pełen portfel możesz wybierać spośród licznych hodowli kotów rasowych w naszym kraju. Jednakże wielu z nas woli ofiarować nowy dom pokrzywdzonym zwierzętom, przygarniając je – najczęściej zupełnie bezpłatnie – ze schronisk dla bezdomnych zwierząt lub tak zwanych “domów tymczasowych”, prowadzonych przez fundacje lub osoby prywatne. Spełniamy wówczas dobry uczynek, zapewniając dach nad głową zwierzęciu, które do tej pory nie miało zbyt wiele szczęścia w swym życiu.
Jeśli więc nadal zastanawiasz się, gdzie kupić kota , to powinieneś udać się do najbliższego schroniska dla zwierząt lub przejrzeć jego stronę w internecie. Domy tymczasowe dla zwierzaków bardzo chętnie wystawiają na portalach społecznościowych ogłoszenia o chęci wydania do adopcji futrzastych pupili. W takich miejscach zwierzęta są pod kontrolą weterynaryjną, zaszczepione i odrobaczone – mamy więc pewność, że przygarniemy pod swój dach zdrowego zwierzaka. Oczywiście zdarzają się też koty np. po wypadkach, ale i dla nich często znajdują się nowe domy, u ludzi pragnących zaopiekować się zabiedzonymi futrzakami.

 

Możesz również polubić…