Królowa kwiatów

Miłośnic kwiatów, szczególnie róż zachwycaja się ich pieknym wyglądem, gracją, wdziękiem a także rozprzestrzeniającym się zapachem. Niejedna osoba pragnie, by w swoim ogrodzie mogła odnaleźć wyjątkowe okazy, takie które są mało spotykane u sąsiada.

Różne odmiany

Na świecie są setki, a nawet tysiące odmian róż, wiele osób nie pamięta nawet połowy nazw, jednak miłośnicy tego kwiatu mogą pochwalić się niezła kolekcją. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się róża Deep Water. Wiele osób nawet o niej nie słyszało, a inni wytrwale i dociekliwie jej poszukują. Czy wiesz czym się charakteryzuje?

Róża Deep Water

Na pierwszy plan oczywiście wysuwają się piękne, duże kwiaty o zabarwieniu różowofioletowym, warto wspomnieć, że jest to odmiana dość trwała, w wazonie długo będzie wyglądać świeżo, nawet do 15 dni. Charakterystyczny krzew posiadający pędy długości 60-80 cm, co ciekawe, nie posiadają kolców, które wśród róż są powszechne, jakby ich znakiem rozpoznawczym. Całość wieńczą ciemnozielone, błyszczące liście.

Okaz, który wielu hodowców chciałoby mieć w swoim ogrodzie, by cieszyć się pięknem kwiatów każdego roku. To tylko jedna z niewielu odmian, które przyciągają uwagę. Warto wspomnieć, że kwiaty te posiadają różne ubarwienie zaczynając od tradycyjnych czerwonych, poprzez białe, żółte, herbaciane, a także różowe. Róża to tradycyjny kwiat, który zawsze będzie znajdował swoich zwolenników, jednak po drugiej stronie staną także przeciwnicy, którzy wybiorą inną roślinę.

 

Możesz również polubić…