Niezwykłe właściwości witaminy b2

Człowiek do prawidłowego funkcjonowania organizmu potrzebuje składników mineralnych oraz związków organicznych. Znaczna większość z nich dostarczana jest poprzez pożywienie, dlatego tak ważne są nasze najmniejsze wybory dokonywane każdego dnia. By zapewnić sobie życie w zdrowiu i dobrej kondycji, już teraz wato przyjrzeć się temu, co znajduje się na naszych talerzach.

Zadbaj o swoje nerwy

W zabieganym świecie często nie tylko nie mamy czasu na pełnowartościowy posiłek, ale i jesteśmy coraz bardziej zestresowani. Wystarczyłoby jednak codziennie zatroszczyć się o swój organizm. Warto zacząć od zmiany nawyków. Chodzenie po schodach, czy wysiadanie przystanek wcześniej lub jazda na rowerze, to tylko kilka z pomysłów. Może się okazać, że w ten sposób odkryjesz w sobie ukrytą pasję do sportu, a co ważniejsze odciążysz swój umysł od trudów dnia codziennego.

Wsparcie ukryte w produktach spożywczych

Sama świadomość i chęć zmiany to bardzo duży krok w walce o swoje zdrowie. Do tej puli warto również dołączyć poprawę diety. Osobą zestresowanym zaleca się zwiększenie spożywania produktów, w których znajdują się witaminy z grupy b. Zwłaszcza witaminę b2 (ryboflawina). Ten niepozorny związek organiczny ma wielką moc. To dzięki niemu ludzki układ nerwowy działa wzorowo, a nasza głowa wolna jest od smutku i melancholii.

Jakie produkty wybrać?

Ryboflawina szybko rozpuszcza się w wodzie i znika pod wpływem działania promieni UV. Dlatego tak ważne jest nie tylko wybieranie odpowiednich produktów, ale i sposób ich podawania oraz przechowywania. Najwięcej witaminy b2 znajdziemy w wątróbce wołowej, wieprzowej, jajach, mleku, serach, zwłaszcza żółtym. Ponadto w migdałach, grzybach, ziarnach sezamu, liściach szpinaku. Dobrym rozwiązaniem będzie także spożywanie większej ilości tłustych ryb.

 

Możesz również polubić…