Ogrodowe oczka wodne – oczko wodne z kamienia, filtry do oczek wodnych

Wodny relaks w ogrodzie.
Zadbany ogród to niewątpliwe okazja do dumy. Warto jednak zadać sobie trochę trudu, aby stał się także miejscem gdzie domownicy i ich goście mogliby zaznać odrobinę relaksu.
Takim rozwiązaniem może być przykładowo oczko wodne, które nie dość, że dodaje krajobrazowi uroku, to na dodatek sprawia, że nasz ogród staje się wyjątkowy.
Budowa oczka wodnego wcale nie musi być tak kosztowna i pracochłonna, jak się może z początku wydawać.
Po pierwsze, na co trzeba zwrócić uwagę to poziom wód gruntowych, w miejscu gdzie dany zbiornik ma powstać. To zdecydowanie ułatwi późniejsze planowanie i budowę oczka.
Kolejnym punktem na liście zadań, jest oprócz wyznaczenia miejsca oczka, jego kształt. W sprzedaży można znaleźć gotowe formy, które umieszcza się bez problemu w ziemi. Jednak warto zobaczyć również projekty na oczko wodne z kamienia.

 
Kolejną sprawą jest zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji wody. Niezbędne do tego będą oczywiście odpowiednie filtry do oczek wodnych.
Końcowym etapem prac jest ozdobienie oczka roślinnością.
Ogrodowe oczka wodne dodają uroku, ale mogą również zapewnić, że w ich obrębie powietrze stanie się wilgotniejsze, a temperatura odczuwalna nieco niższa, co zapewne będzie zaletą w letnie, upalne dni.

Możesz również polubić…