Tarasy drewniane, płoty ogrodowe. Kwiaty – dlaczego warto zasadzić mieczyki?

Taras drewniany, czy kompozytowy?

Obydwa podane wyżej materiały, to najpopularniejsze warianty do budowy tarasu.
Sprzedaż deski kompozytowej, czyli deski wytworzonej z mieszanki drewna i tworzywa sztucznego w ostatnim czasie znacznie wzrosła. Jednakże, gdy zależy nam, aby nasz taras dobrze znosił zmiany pogody, od upałów, po bardzo niskie temperatury, oraz częste deszcze, warto zainwestować w deski z drewna gatunków egzotycznych. Są naprawdę twarde i mało podatne na zmiany pogody. Takie drewno wykorzystywane jest również na płoty ogrodowe.
Aby umilić sobie wieczory na tarasie warto zwrócić uwagę na rośliny w pobliżu. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się, kwitnące od lipca do października, wielokolorowe mieczyki.
Rzymski miecz na tarasie ?

 
Sprowadzone ponad 250 lat temu do Europy północnej, do dziś spotykane w nowoczesnych ogrodach. Mieczyki kwiaty, bo o nich tu mowa, podobno swoją nazwę zawdzięczają, podobieństwu do broni rzymskich gladiatorów.
Łatwe w uprawie są odmiany małe, które świetnie nadają się do ogrodów skalnych, ale także idealnie mogą wpasować się, jako ozdoby na tarasy drewniane, posadzone w żwirze, blisko miejsc do siedzenia.

Możesz również polubić…