Skuteczny nawóz organiczny, biohumus w ogrodzie

Ogrodnik, który chce się pochwalić dorodnymi i zdrowymi plonami powinien zawczasu zorientować się, jak właściwie dbać o swoje rośliny. Ogromne i smakowite warzywa są efektem starannej i zrównoważonej pielęgnacji ogródka. Sekret udanych zbiorów to przede wszystkim właściwe dbanie o glebę, czyli jej strukturę i parametry chemiczne.

Każdy, kto chce wyhodować wielkie, a jednocześnie zdrowe plony powinien zwrócić uwagę na właściwe zasilanie gleby. Kluczem do sukcesu okaże się skuteczny nawóz organiczny, który nie tylko odżywi rośliny, ale pomoże im w bardziej wydajnym przyswajaniu składników mineralnych, oraz pomoże w przeciwstawieniu się wszechobecnym czynnikom chorobotwórczym.

Obecnie bardzo często stosuje się naturalny biohumus w ogrodzie warzywnym. Ten preparat zawiera naturalne próchnicze związki chelatujące powstałe w procesie kompostowania odpadków organicznych. Dzięki temu preparat bio-humusowy reguluje przyswajanie składników odżywczych przez rośliny, chroniąc je przed nadmierną absorpcją minerałów, a jednocześnie zwiększając dostępność składników śladowych, których brakuje w otoczeniu.

Możesz również polubić…