Ogrody zimowe – budujemy ogród zimowy – jakie rośliny ozdobne najlepiej wybrać?

Kwitnące rośliny cały rok? Nie tylko w tropikach.
W naszym klimacie umiarkowanym, też możemy się cieszyć z pięknej roślinności, bez względu na pogodę. Wystarczy zaprojektować i zbudować swój własny zimowy ogród. Czyli nic innego, jak dodatkowe pomieszczenie w domu, z wyglądu i budowy przypominające szklarnię.
Często mylony z werandą lub oranżerią w Polsce cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością. Ceny również wahają się w przeróżnych przedziałach. Wszystko zależy od wielkości i projektu.
W budowie zimowego ogrodu jest jednak kilka podstawowych warunków, o których trzeba pamiętać
Po pierwsze położenie.

 
Gdy budujemy ogród zimowy warto zastanowić się nad jego położeniem. Umiejscowienie go od strony południowej, sprawi, że będzie doskonałym miejscem odpoczynku zimą, latem jednak może panować w nim upał. Natomiast o północnej wystawie ogród zimowy będzie trudniej ogrzać. Najlepszą zatem lokalizacją na ogrody zimowe będzie strona zachodnia lub wschodnia.
Dodatkowym, lecz niemniej ważnym wyposażeniem będzie zapewnienie odpowiedniej wentylacji przez zamontowanie w dachu otwieranych okien, oraz łatwemu i sprawnemu systemu zacieniania. Niektóre rośliny ozdobne są bardzo wrażliwe na zbyt dużą ilość światła.

Możesz również polubić…