Co zrobić, gdy twój pies zaginie?

Byłaś z psem na spacerze, niestety huk petardy go wystraszył i zerwał się ze smyczy.
Pomimo twojego nawoływania ciągle biegł, aż straciłaś go z pola widzenia.
Nie czekaj, czym prędzej napisz ogłoszenie o zaginięciu psa. Im wcześniej wykonasz ogłoszenie, tym masz większą szansę na odnalezienie zwierzęcia.
Ogłoszenie powinno zawierać wyraźne zdjęcie twojego pupilka oraz opis sytuacji, w której zwierzak uciekł. Napisz również o cechach charakterystycznych i na jakie imię reaguje.
Powinnaś również napisać coś o zachowaniu psa, czy jest ufny w stosunku do obcych oraz czy nie przejawia agresji wobec ludzi, czy zwierząt. Na końcu zamieść swój numer telefonu i informację o ewentualnej nagrodzie jaką, proponujesz za informacje, pomoc, bądź znalezienie twojego psa.

 
Ogłoszenie najlepiej zamieścić na portalach społecznościowych, jak i na słupach w okolicy, w której może znajdować się piesek. Warto również zadzwonić do pobliskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt i poinformować ich o zaistniałej sytuacji i poprosić o kontakt w razie przywiezienia podobnego psa do nich.
Oczywiście powinnaś jeszcze raz iść w miejsce ucieczki psa i nadal go nawoływać, bądź poszukać go w okolicach i czekać na informację o jego znalezieniu i szczęśliwym powrocie do domu.

 

Możesz również polubić…